Bateria do e-papierosa - jaką wybrać?

bateria do e-papierosa- jaką wybrać

Na rynku dostępne są akumulatorki o różnych właściwościach. Podczas wyboru baterii warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej pojemność, rodzaj napięcia, wymiary oraz sposób włączania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy poszczególnych rodzajów akumulatorków. Warto się z nimi zapoznać i sprawdzić, które będą odpowiadać naszemu stylowi życia i e-palenia.

1. Bateria ręczna czy automatyczna?

Bateria ręczna jest uruchamiana przez użytkownika przyciskiem umieszczonym na obudowie a automatyczna włącza się sama w trakcie zaciągania. Sposób włączania odbija się nie tylko na naszej wygodzie, ale również może kształtować indywidualny styl e-palenia i przekładać się na żywotność baterii.

Bateria ręczna:
  • umożliwia pełną kontrolę nad naszym e-paleniem
  • jest bardziej żywotna od akumulatorków automatycznych
  • jest mniej wygodna w obsłudze od baterii automatycznej
  • posiada w praktycznie wszystkich przypadkach blokadę 5-klik chroniącą przed przypadkowym włączeniem i wyładowaniem
  • zapewnia większą moc i chmurę niż jej automatyczny odpowiednik

Bateria automatyczna:
  • jest wygodna i prosta w codziennym użytkowaniu
  • jej sposób działania imituje tradycyjne palenie
  • ładuje się znacznie szybciej od akumulatorków ręcznych
  • czasami może pojawiać się opóźnienie pomiędzy zaciągnięciem się a pojawieniem chmury

2. Napięcie stałe czy zmienne?

Coraz częściej możemy spotkać e-papierosy dające możliwość regulacji napięcia ich pracy. W przypadku takich modeli napięcie zmienia się przy pomocy pokrętła znajdującego się na końcu baterii lub umieszczonego w przycisku włącznika.

Dzięki temu systemowi można precyzyjniej dopasować napięcie do stosowanego płynu lub clearomizera. Regulacja napięcia ma znaczny wpływ na wielkość chmury i intensywność elektronicznego palenia.

Bateria z regulowanym napięciem to o wiele więcej możliwości podczas chmurzenia i możliwość dostosowania stylu palenia do własnych preferencji.

3. Czym jest pojemność baterii?

Wielu początkujących e-palaczy myli pojemność baterii z napięciem.

Pojemność baterii jest zawsze prezentowana i mierzona w miliamperogodzinach (mAh). Im będzie ich więcej tym dłużej wytrzyma nasz akumulatorek bez konieczności doładowania.

Napięcie jest prezentowane w Voltach (V) i oznacza średnie napięcie pracy baterii. W przypadku najpopularniejszych e-papierosów ze stałym napięciem jego wartość to 3,7 V.