9. Cigger Ego Pro II

Klasyczny zestaw dwóch e-papierosów z kompletem dodatków (w środku opakowania znajdziemy także liquid). Model ten pod żadnym względem nie różni się od większości produktów oferowanych przez konkurencję. Wszystko działa poprawnie, a e-papieros jest dobrej jakości, ale mimo wszystko brakuje czegoś, co przekonałoby nas do związania się z tym urządzeniem na dłużej. Niezbyt ciekawy wygląd papierosa elektronicznego i niedopracowana stylistyka opakowania sprawiają, że model ten ginie w tłumie coraz większej ilości konkurentów. Do zakupu nie zachęca również dosyć wysoka cena.

Cigger Ego Pro II

Pozytywnym zaskoczeniem jest zastosowanie dolnych grzałek w clearomizerach, które dobrze radzą sobie z oddawaniem smaku liquidów. Niestety odbija się to kosztem ich trochę mniejszej wydajności. Oprócz tego w zestawie znajdują się znane z innych modeli tego producenta i względnie wytrzymałe akumulatorki.

Pierwsze wrażenie

przezencja epapierosa Cigger Ego Pro II

Dużym plusem są dodatki, które umożliwiają przejście do e-palenia zaraz po rozpakowaniu zestawu. Całość sprawia poprawne wrażenie, wszystkie elementy można łatwo dopasować i połączyć. Do budowy tego modelu wykorzystano dobre materiały, a obsługa jest prosta i intuicyjna. Na pierwszy rzut oka nie widać żadnych niedociągnięć lub wyraźnych słabych punktów konstrukcyjnych. Wszystkie części e-papierosa są dobrze zabezpieczone i znajdują się w poręcznym pudełku.


Wygląd

wygląd elektronicznego papierosa Cigger Ego Pro II

E-papieros wygląda schludnie, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jego stylistyka nawiązuje do rynkowych trendów, gdzie dominujące kolory to czarny i srebrny. Podobnie prezentuje się pudełko do urządzenia oraz cała jego szata graficzna. Budowa elektronicznego papierosa jest ergonomiczna i sprawia, że nawet dłuższe użytkowanie nie jest męczące. Wszystkie włączniki i ich działanie zostały dobrze przemyślane, dzięki czemu odpowiednio sprawują się one w codziennej eksploatacji.

Zawartość zestawu

zawartość pudełka e-papierosa Cigger Ego Pro II

W zestawie znajdziemy:

- dwie baterie Cigger Rinto II 1100 mAh

- jeden clearomizer Tube

- jeden clearomizer Grand 3ml

- jeden liquid 10 ml z linii Premium BlackLine

- ładowarkę USB

- instrukcję obsługi


Bateria

bateria do epapierosa Cigger Ego Pro II

Zestaw zawiera dwie baterie o pojemności 1100 mAh. Akumulatorek Rinto II Black 1100mAh zdaniem producenta umożliwia 3 dni intensywnego palenia. Po dokładnych testach można jednak przekonać się, że ich wytrzymałość jest jednak trochę mniejsza. Dodatkowo baterie wyposażono w system chroniący przed przypadkowym wyładowaniem (5-klik) oraz system informowania o aktualnym poziomie energii.

Clearomizer

clearomizer - epapieros Cigger Ego Pro II

Cigger Ego Pro II to dwa kompletne e-papierosy z nieznacznie odmiennymi clearomizerami. Różnią się one od siebie ilością grzałek oraz pojemnością. Właściwości dotyczące oddawania smaku są bardzo podobne i trzeba przyznać, że są to dosyć solidne i sprawdzone w innych modelach parowniki. Ich obsługa oraz czyszczenie jest proste, a możliwość samodzielnej wymiany grzałek przekłada się na większą wytrzymałość. Sporą zaletą jest możliwość obfitego chmurzenia.

Cena - jakość

stosunek ceny do jakości - epapieros Cigger Ego Pro II

Jak na tej klasy produkt, cena jest zbyt wysoka. Cigger Ego Pro to dosyć solidna konstrukcja, ale obecnie wygranie rywalizacji z innymi producentami wymaga jeszcze lepszego dopracowania swoich produktów. W przypadku Ciggera nie otrzymujemy nic, co uzasadniałoby jego dużo wyższą cenę od pozostałych konkurentów. Lepiej poszukać czegoś o zbliżonych parametrach i dostępnego w nieco rozsądniejszej cenie.

Podsumowanie

Następca zestawu Cigger Ego Pro to dosyć przeciętny produkt, którego cena jest zbyt wysoka. Jego największe zalety to ciekawe wyposażenie oraz solidne clearomizery. Do minusów zaliczymy nudną stylistykę oraz brak nowatorskich rozwiązań technicznych. Model ten najbardziej spodoba się początkującym e-palaczom poszukującym zestawu, który umożliwia rozpoczęcia palenia bez konieczności kupowania osobno liquidów i akcesoriów.

pierwsze wrażenie:
6/10
bateria:
6/10
nasza ocena:

6/10

wygląd:
6/10
clearomizer:
6/10
zawartość zestawu:
6/10
cena-jakość:
6/10