Co to jest e-papieros?

co to jest epapieros?

E-papieros jest nowoczesnym urządzeniem elektrycznym, nadającym się do wielokrotnego użytku. Przeznaczony jest dla wszystkich palaczy, którym pozwala zastąpić palenie tytoniu inhalacją oczyszczonej nikotyny. Urządzenie pozwala na tańszy i mniej szkodliwy dla zdrowia sposób przyjmowania nikotyny. Za jego pomocą można zażywać wybrane (najczęściej niewielkie) jej dawki w sposób podobny do palenia tradycyjnych papierosów. E-papierosy pozbawione są jednak trujących oraz rakotwórczych substancji smolistych występujących podczas spalania bibułki i tytoniu. Wypuszczany przez palacza dym jest także niegroźny dla otoczenia, ponieważ zawiera jedynie szybko ulatniającą się w powietrzu niewielką ilość nikotyny.

Kształt i wymiary

różne e-papierosy

Kształt i wymiary urządzenia zbliżone są do tradycyjnych papierosów. Istnieje także wiele rożnych modeli, które mogą być podobne do np. fajki, cygara lub nie przypominające żadnego narzędzia do palenia. E-papieros smakuje oraz zachowuje się tak samo jak prawdziwy papieros – reaguje na działanie człowieka i pozwala na puszczanie dymu. Nikotyna z elektronicznego papierosa zaspokaja głód palenia w identyczny sposób jak ta zawarta w zwykłych papierosach. W większości przypadków e-papierosy są zasilane na baterie, można jednak znaleźć urządzenia pobierające energię przez gniazdko zapalniczki samochodowej lub port USB wykorzystywany w komputerach.

Prosta budowa

e-palacz

Najnowocześniejsze e-papierosy składają się z dwóch części – baterii oraz clearomizera. W przeciwieństwie do pierwszych urządzeń są one proste w obsłudze oraz serwisowaniu. Clearomizer pełni rolę pojemnika na płyn z nikotyną, a akumulatorek zasila papierosa elektronicznego. Aby napełnić tego typu model wystarczy odkręcić pierwszy element i nalać do niego liquid. Istotną częścią clearomizera są grzałki (lepsze modele posiadają 2), które umożliwiają palenie i z czasem się zużywają (tanie w zakupie). Ciągły rozwój technologii przekłada się na nieustanne ulepszenia oraz zmiany w branży.