Co to jest szczoteczka soniczna?

co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna, to produkt powstały na bazie szczoteczki elektrycznej – jednak zdecydowanie bardziej nowoczesny, sprawniejszy i wyposażony w dodatkowe funkcje czyszczenia. Soniczna szczoteczka działa dzięki zawartemu w niej akumulatorowi, który co pewien czas należy ładować. Poza tym nie wymaga od nas żadnego wysiłku podczas szczotkowania – wytwarza ona wibracje, które usuwają osad i niszczą łańcuchy bakterii – naszym jedynym zadaniem jest przesuwanie jej końcówki po ściankach zębów.

Powstanie szczoteczki sonicznej

różne szczoteczki soniczne

Pierwszy model urządzenia pojawił się w roku 1992. Amerykański naukowiec Robert T. Bock widząc duży potencjał szczoteczek elektrycznych postanowił na ich bazie stworzyć produkt z pewnymi poprawkami. Zwrócił uwagę na włosie i kształt końcówki - zamienił ją z okrągłej na podłużną. Postanowił również ulepszyć proces czyszczenia zębów - ruch obrotowy zastąpił sonicznym (wibrującym). W ten sposób szczoteczka nabiera większej prędkości podczas użytkowania i czyści dokładniej poprzez usuwanie zabrudzeń, resztek jedzenia, płytki nazębnej, a także docierając do nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Robert Bock nie pomylił się - szczoteczka soniczna zaczęła cieszyć się dużym powodzeniem, które znacznie wzrosło po zatwierdzeniu urządzenia przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

W 2008 roku dokonano ostatniej poprawki – nieznacznie zmieniono wygląd szczoteczki sonicznej i zastąpiono bieżącą baterię na zasilaną elektrycznie.

Najważniejsze funkcje

jakie funkcje szczoteczki sonicznej?

Soniczna szczoteczka posiada wiele udogodnień, takich jak : 30 sekundowy interwał (informujący nas o konieczności zmiany czyszczenia danej powierzchni zębów), 2 – minutowy inteligentny zegar, który po upłynięciu wyznaczonego czasu automatycznie wyłącza urządzenie, wskaźnik siły nacisku (ostrzegający nas przed użyciem zbyt dużej siły podczas przyciskania końcówki szczoteczki), wskaźnik poziomu naładowania baterii, a także - co najważniejsze - kilka trybów pracy szczoteczki. Najczęściej występujące tryby czyszczenia, to:

- Normal (klasyczny, 2 – minutowy program czyszczący)

- Whitening (2 – minutowy program czyszczący z dodatkową funkcją wybielająca)

- Sensitive (delikatny program przeznaczony do czyszczenia wrażliwych zębów)

- Massage (krótki program masujący dziąsła i pobudzający naczynka krwionośne - tryb ten wzmacnia dziąsła i zęby)

W bardziej zaawansowanych urządzeniach dostępne są również takie tryby jak Gum Care (to 2 min czyszczenia z dodatkową 1 minutą masażu dziąseł) oraz Polish ( 1 – minutowy tryb polerujący i odświeżający zęby). Dzięki powyższym funkcjom szczoteczka soniczna czyści niezwykle dokładnie i komfortowo.

Materiał przygotowany przez partnera - sklep ze szczoteczkami sonicznymi - denthelp.pl