Czy e-papierosy pomagają rzucić palenie?

elektroniczne papierosy, a rzucanie palenia

E-papieros, może być pomocny dla osób silnie uzależnionych od tradycyjnych papierosów. W większości przypadków, organizm nałogowych palaczy zmienił się w wyniku dostarczania dymu i określonych dawek nikotyny. Nagłe odstawienie palenia może spowodować złe samopoczucie i problemy zdrowotne. Z tego powodu wiele osób decydujących się na odstawienie papierosów szybko się poddaje. E-papieros może być w tym przypadku wykorzystany, jako środek do stałego zmniejszania dawek nikotyny i ograniczenia zatruwania organizmu.

Walka z głodem nikotynowym

rzucanie palenia poprzez elektroniczne papierosy

Elektroniczne papierosy są w stanie całkowicie zaspokoić potrzeby związane z głodem nikotynowym. Dodatkowo podczas e-palenia nie zachodzą żadne procesy spalania (podgrzewany jest wyłącznie płyn z nikotyną), przez co do organizmu nie trafiają żadne substancje poza nikotyną. W rzucaniu palenia ważną rolę odgrywa także psychika. W tym przypadku, e-papierosy są łudząco podobne do tradycyjnych papierosów oraz wydzielają dobrze znany nałogowym palaczom dym. W związku z tym zaspokajane są potrzeby związane z odruchami warunkowymi oraz nabytymi przyzwyczajeniami. To bardzo istotne właściwości, których brakuje innego rodzaju metodom rzucania papierosów takich jak plastry czy tabletki z nikotyną. Rezygnacja z palenia może przebiegać bez nieprzyjemnych objawów ubocznych oraz mniej stresująco.

Skuteczna walka

czy elektroniczne papierosy pomogą rzucić palenie

Patrząc na wszystko z psychologicznego punktu widzenia, e-papieros może być substytutem normalnego, tradycyjnego papierosa. Oczywiście należy zawsze pamiętać, że on także zawiera nikotynę, od której uzależnieni są wszyscy nałogowi palacze. Występuje ona jednak w dużo mniejszych dawkach, które w dodatku można samemu regulować. E-papieros z pewnością sprawdzi się, jako narzędzie i pomoc w ograniczeniu palenia oraz ilości dostarczanej do organizmu nikotyny. Przed podjęciem decyzji o rzuceniu papierosów zawsze warto zapytać o radę specjalistów oraz lekarzy. Do wszystkiego trzeba być także dobrze przygotowanym pod względem psychicznym oraz fizycznym. Brak odpowiedniego planowania oraz przemyślenia decyzji skutkuje najczęściej szybkim powrotem do nałogu.