E-papieros dla początkujących

e-papieros dla początkujących

Przymierzasz się do zakupu e-papierosa, ale nie wiesz czym kierować się podczas poszukiwań? Specjalnie dla ciebie prezentujemy krótki poradnik dla wszystkich kupujących papierosa elektronicznego. Punkt po punkcie przedstawiamy największe dylematy i czyhające na ciebie pułapki. Zobacz jak i gdzie najlepiej nabyć e-papierosa!

1. Gdzie kupić e-papierosa?

W tym przypadku wyjścia są tylko dwa: internet i sklepy stacjonarne

Internet - sklepy internetowe, serwisy aukcyjne
  • plusy: praktycznie nieograniczony wybór modeli i producentów, wygodne zakupy, niższe ceny niż w zwykłych sklepach, możliwość porównania ofert z wielu sklepów
  • minusy: brak możliwości sprawdzenia e-papierosa, nieuczciwi sprzedawcy

Sklepy stacjonarne - centra handlowe, sklepy sieciowe
  • plusy: pomoc i wsparcie ze strony sprzedawcy, możliwość sprawdzenia e-papierosa na miejscu
  • minusy: wyższe ceny niż w internecie, ograniczona liczba produktów

2. Ile kosztuje e-papieros?

Wszyscy producenci mają obecnie po kilka modeli w swojej ofercie. Na który warto się zdecydować? Wszystko oczywiście zależy od tego jak będziemy korzystać z naszego sprzętu (gdzie? jak? kiedy? ile?). Jeśli nie znasz jednak odpowiedzi na to pytanie to najbezpieczniej będzie wybrać zestaw składający się z 2 kompletnych e-papierosów, liquidu oraz ładowarki. Bez większego kłopotu znajdziesz tego typu propozycję wprost od sprawdzonego producenta w cenie od 170 do 230 złotych. Nie opłaca się szukanie tańszych zamienników bo zakup naszego e-papierosa i tak powinien się szybko zwrócić, jeśli paliliśmy wcześniej zwykłe papierosy.

3. Jaką wybrać baterię?

Podczas zakupu e-papierosa najbardziej powinny interesować cię dwa parametry dołączonego do niej akumulatorka – jej pojemność i rodzaj napięcia.

Pojemność baterii do e-papierosa

Wszystkie osoby, które paliły około 20 lub więcej zwyczajnych papierosów powinny zdecydować się na akumulatorek o pojemności minimum 1000 mAh.

Rodzaj napięcia

Akumulatorki wyposażone w regulowane napięcie pozwalają na zmianę intensywności elektronicznego palenia. W dodatku można dopasować do nich większą ilość parowników niż do zwyczajnych baterii. Jeśli jednak zaczynasz dopiero przygodę z e-paleniem to zwyczajny akumulatorek powinien ci w zupełności wystarczyć.

4. Dlaczego warto wybrać clearomizer?

Najnowocześniejszym obecnie systemem grzewczym wykorzystywanym w e-papierosach jest clearomizer. Jego największe zalety to banalnie prosta obsługa, wysoka wytrzymałość oraz możliwość stałego kontrolowania ilości liquidu. Wszystkie podstawowe czynności jak napełnienie liquidu oraz grzałek można wykonać samodzielnie i zajmują one nie więcej niż parę minut.

W najpopularniejszych na polskim rynku e-papierosach spotkamy dwa rodzaje clearomizerów: dolnogrzałkowe i górnogrzałkowe.

Clearomizer górnogrzałkowy

W tym przypadku grzałki umieszczone są na górze parownika. Charakterystyczne dla tego systemu są długie sznurki doprowadzające liquid do grzałki. Tego typu clearomizer napełnia się od góry po zdjęciu ustnika.

  • plusy: dobry smak, prosta obsługa, zadowalająca wydajność
  • minusy: sporadyczne wycieki liquidu, gdy w parowniku jest mało liquidu to trzeba go odpowiednio przechylać – grzałka na górze

Clearomizer dolnogrzałkowy

Grzałki umieszczono na dole, dzięki czemu są stale zanurzone w liquidzie. Parownik jest napełniany od dołu w miejscu łączenia z akumulatorkiem.

  • plusy: obfite chmurzenie, wyrazisty smak, prosta i szybka obsługa, wydajność
  • wady: rzadko występujące wycieki liquidu

5. Jakie kupić dodatki?

Do rozpoczęcia elektronicznego palenia będzie konieczny zakup liquidu (jeśli nie ma go w wybranym przez ciebie zestawie).

Dodatkowo możesz zainteresować się różnego rodzaju zawieszkami, futerałami, pokrowcami i smyczami. Za ich pomocą zabezpieczysz swoje urządzenie przed uszkodzeniem oraz podkreślisz jego indywidualny styl.