E-papieros w miejscach publicznych

epapieros w miejscach publicznych

E-papieros nie jest zaliczany do wyrobów tytoniowych, więc z tego powodu nie podlega ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Nie zabraniają go także żadne ustawy oraz przepisy w Polsce. Skoro nie ma żadnych regulacji zakazujących korzystania z tego typu urządzeń, to są one dopuszczalne i całkowicie legalne.

Zdrowe otoczenie

epapieros a zdrowe otoczenie

W Polsce obejmuje zakaz palenia w niektórych miejscach. Dodatkowo może on być wprowadzony przez osobę lub podmiot zarządzający danym lokalem. Z powodu braku odpowiednich przepisów prawnych dotyczących używania elektronicznych papierosów w miejscach objętych zakazem palenia, ewentualne karanie użytkowników nie jest możliwe i zgodne z prawem. Można zatem bezproblemowo korzystać w nich z e-papierosa. Należy pamiętać, że elektroniczne papierosy nie są szkodliwe dla otoczenia. Wydzielane przez nie mgiełka zawiera śladowe, bezwonne ślady nikotyny, które szybko ulatniają się w powietrzu.

Poznaj swoje prawa

epapieros - poznaj swoje prawa

Elektroniczne papierosy stają się coraz bardziej popularne i są stosunkowo młodym wynalazkiem. Dla wielu osób jest to całkowita nowość i nie posiadają odpowiedniej wiedzy dotyczącej sposobu ich działania. Z tego powodu wielu e-palaczy jest narażonych na krytykę oraz problemy w miejscach publicznych oraz tam gdzie jest zabronione tradycyjne palenie. W takich przypadkach warto zachowywać się kulturalnie i spokojnie wyjaśnić wszystkie wątpliwość związane z działaniem e-papierosa. W każdej sytuacji trzeba pamiętać o podstawach dobrego wychowania. Pomimo braku formalnych zakazów, warto unikać także palenia w miejscach takie jak szpitale, kina czy muzea.