Jak dbać o e-papierosa?

Przechowywanie e-papierosa

dbanie o epapierosa

E-papierosy są urządzeniem elektronicznym i wymagają odpowiedniej obsługi. Działając zgodnie z zaleceniami zapewnimy jego skuteczne działanie i odpowiednią żywotność. Najważniejszy jest prawidłowy sposób użytkowania, przechowywania oraz przenoszenia. E-papieros powinien posiadać specjalną papierośnicę lub pudełko umożliwiające jego transport i bezpieczne trzymanie. Nie powinno się go nosić luzem w kieszeni. Oprócz urazów mechanicznych narażamy się wtedy na przypadkowe włączenie i wyczerpanie baterii. Ważne jest zapoznanie się z załączoną przez producenta instrukcją i z tym jak działają e-papierosy. Pozwoli to na prawidłowe użytkowanie, a także na wymienianie potrzebnych elementów, jak np. wymiana liquidu lub baterii w celu jej naładowania.

Przechowywanie e-liquidu

przechowywanie liquidu do epapierosa

E-liquid powinno się przechowywać w szczelnie zamkniętym, ciemnym i chłodnym miejscu. Zaleca się ograniczać jego dostęp do światła. Z tych względów idealnym miejscem na jego trzymanie może być np. szuflada czy szafka. Wszystkie informacje o trwałości e-liquidu znajdziemy na jego opakowaniu. Podane daty powinniśmy traktować tak samo poważnie, jak daty przydatności do spożycia dla produktów żywnościowych. Płyn nie powinien być wystawiany na działanie światła oraz nadmiernego ciepła np. na parapecie okna lub w pobliżu urządzeń elektrycznych. E-liquidu nie należy też przechowywać w lodówce i zamrażarce.

Długie życie baterii

epapieros - długie życie baterii

W e-papierosach wykorzystywane są akumulatorki litowo-jonowe, które nie wymagają formowania. Oznacza to że, nie mają tzw. efektu pamięci i można je ładować w każdej chwili. Nie musimy czekać na całkowite rozładowanie baterii. W żaden sposób nie zaszkodzi im także naładowanie niecałkowite, związane np. z brakiem czasu. Pozwala to na długie i efektywne korzystanie z akumulatorków. Ładować możemy je za pomocą zwykłego gniazdka elektrycznego lub portu USB w komputerze.