Jak reaguje organizm po przejściu na e-palenie?

jak reaguje organizm na epalenie?

Rezygnacja z tradycyjnych papierosów kosztem ich elektronicznego odpowiednika nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Jest wręcz przeciwnie – e-papierosy mogą znacznie ułatwić i złagodzić etap odzwyczajania się od zwyczajnego palenia. W większości przypadków nagłe odstawienie papierosów oznacza kłopoty z samopoczuciem i zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Jest to główny czynnik powodujący powrót większości osób do nałogu.

Zapomnij o substancjach smolistych

odstaw substancje smoliste z e-papierosem

E-papieros może w pełni zaspokajać głód nikotynowy. W dodatku istnieje możliwość regulacji dawek nikotyny, co jest pomocne w stałym ich zmniejszaniu celem całkowitej rezygnacji z palenia. Efekty zmiany tradycyjnych papierosów na ich elektroniczny odpowiednik są widoczne w przeciągu kilkunastu dni. Wszystko oczywiście zależy od ilości wcześniej wypalanych papierosów. Do organizmu nie dostają się żadne szkodliwe substancje smoliste. Podczas tradycyjnego palenia zachodzi proces spalania, a większość powstających wtedy związków ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Podczas e-palenia wchłania się jedynie czystą nikotynę, która nie powoduje raka.

Ulga dla organizmu

epalenie da ulgę dla organizmu?

Głównymi zmianami związanymi z przejściem na e-palenie są poprawa kondycji oraz mniejsze problemy z kaszlem. Znacznie lepiej zaczyna także funkcjonować smak oraz węch. Dym wydzielany przez elektronicznego papierosa jest bezwonny i nieszkodliwy dla otoczenia. Z tego powodu poprawie ulega także stan cery, włosów oraz zębów. Organizm w dalszym ciągu otrzymuje nikotynę, ale większość szkodliwych aspektów związanych z tradycyjnym paleniem zostaje wyeliminowana. Rezygnacja z palenia jest dużym wyzwaniem dla organizmu. Podejmując taką decyzję warto odpowiednio się przygotować i nakreślić szczegółowy plan działania. Można w tym celu zasięgnąć opinii specjalistów lub szukać sposobów i środków łagodzących wszystkie efekty uboczne związane z podjętą decyzją.