Kupujemy e-papierosa

Przemyślany zakup

kupujemy epapierosa

Papierosy elektroniczne możemy zakupić w sklepach internetowych, stacjonarnych (zlokalizowanych najczęściej w centrach handlowych) oraz w internetowych serwisach aukcyjnych. Przed zakupem warto zdobyć podstawową wiedzę na temat działania tych urządzeń i samej istoty e-palenia. Można dodatkowo zasięgnąć opinii specjalistów i doświadczonych użytkowników e-papierosów. Wybór urządzenia powinno poprzedzić porównanie kilku modeli oraz zapoznanie się z ich właściwościami oraz możliwościami. Tylko to pozwoli nam przekonać się czy mamy do czynienia z papierosem elektronicznym, który spełni nasze oczekiwania. Nie warto również dać się skusić na niezwykłe okazje i obniżki cen spotykane tak często na portalach aukcyjnych. Radzimy zachować ostrożność ponieważ to właśnie tam znajdziemy wiele produktów niskiej jakości, a często wręcz szkodliwych dla użytkowników.

Najbezpieczniejsze są zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych i stacjonarnych. Znajdziemy tam markowe produkty od znanych i sprawdzonych producentów oraz dostawców. Cena nie powinna być najważniejszym kryterium naszego zakupu. Musimy mieć świadomość, że dobrze wykonane e-papierosy mogą być droższe. W tym przypadku lepiej postawić na jakość i gwarancję oferowaną przez producenta. Zakup złego urządzenia może nas szybko zniechęcić do dalszego e-palenia.

Przydatne właściwości

jakie właściwości epapierosa?

E-papieros powinien w pełni odpowiadać naszym potrzebom i wymaganiom. Na rynku znajdziemy urządzenia o różnych właściwościach, parametrach, rozmiarach, a nawet kształtach i kolorach. Warto zastanowić się ile palimy i gdzie robimy to najczęściej. Ułatwi to nam wybór i odpowie na pytanie czym powinniśmy się kierować przy wyborze urządzenia. Najważniejsze cechy z perspektywy użytkownika to pojemność baterii, pojemność i rodzaj clearomizera, łatwość uzupełniania liquidu, ilość grzałek oraz rozmiar urządzenia. Przekładają się one na wygodę i komfort e-palenia. Pojemniejsza bateria i clearomizer oznaczają wydłużenie czasu palenia bez konieczności ładowania i uzupełniania liquidu. Nowsze typy clearomizerów lepiej oddają smak i są dużo wydajniejsze. Większe urządzenia mogą być mało wygodne w użytkowaniu. Idealny papieros to taki, który łączy w sobie wszystkie te cechy. Warto jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą być dla nas bardziej lub mniej ważne.

Wybór dodatków

dodatki do epapierosa

Podczas zakupu e-papierosa powinniśmy zaopatrzyć się w płyn (e-liquid) do napełniania clearomizera. Dobieramy go pod względem zawartości nikotyny oraz smaku. Najpopularniejsza gradacja to 24 mg/ml, 18 mg/ml, 12 mg/ml, 6 mg/ml lub beznikotynowe, czyli 0 mg/ml. Większe stężenia przeznaczone są raczej dla osób palących dotychczas mocne papierosy. Niższe kieruje się do osób palących lighty lub okazjonalnie. Po pewnym czasie sami ustalimy optymalne stężenie dla siebie. Warto zaopatrzyć się również w dodatkową baterię. Dwie lub trzy baterie, zapasowy clearomizer i grzałki, buteleczka liquidu z pewnością zapewnią nam ciągłe, komfortowe palenie.