Wpływ e-papierosa na otoczenie

czy epapieros wpływa na otoczenie?

E-papierosy są całkowicie bezpieczne i zdrowe dla otoczenia. Bez obaw można korzystać z urządzenia w pobliżu rodziny lub bliskich nie narażając ich na utratę zdrowia lub zatrucie organizmu. Wydzielana podczas e-palenia mgiełka przypominająca dym, nie zawiera żadnych substancji smolistych albo trujących. W jej składzie znajdziemy jedynie małą zawartość wydychanej nikotyny (o ile używany e-liquidu, który ją zawierał). Dodatkowo nie posiada ona żadnego zapachu i szybko ulatnia się w powietrzu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

Bezpieczne otoczenie

epapieros - wpływ na otoczenie

Wydzielana mgiełka z elektronicznego papierosa może zawierać maksymalnie 2% nikotyny. Cała reszta jest wchłaniana podczas zaciągania się przez palacza. Dla porównania dym z tradycyjnych papierosów oprócz nikotyny zawiera kilka tysięcy trujących substancji. Wiele z nich działa rakotwórczo, a bierne palenie jest realnym problemem i zagrożeniem dla wielu osób.

Walka ze stereotypami

walka ze steretotypami na temat e-palenia

Sam elektroniczny papieros nie dymi. Mgiełka pojawia się wyłącznie podczas zaciągania lub wydychania przez palącego. Jest ona niewyczuwalna i obojętna dla otoczenia. Z tego powodu z elektronicznych papierosów możemy bez przeszkód korzystać w lokalach, restauracjach czy nawet w pracy. Wiele oczywiście zależy od świadomości osób przebywających w naszym pobliżu. Warto przedstawić im sposób działania e-papierosa oraz rozwiać wątpliwości dotyczące ich potencjalnego zagrożenia. Należy także pamiętać, że w niektórych miejscach korzystanie z elektronicznego papierosa może być nietaktowne. W tym względzie warto zawsze kierować się podstawowymi zasadami kultury.