Wpływ e-papierosa na zdrowie

jak e-papieros wpływa na zdrowie?

Tradycyjne papierosy zawierają wiele toksycznych i rakotwórczych związków chemicznych mogących być zagrożeniem dla człowieka. Do najniebezpieczniejszych należą min.: aceton, amoniak, piren, tlenek węgla, toluen. Wszystkie podczas palenia dostają się do płuc palacza i osób z jego najbliższego otoczenia. Konsekwencją tego stanu rzeczy są przeróżne choroby serca i naczyń, nowotwory, osłabienia organizmu oraz spadek wydolności.

Brak trujących związków

e-papieros a trujące związki

E-papierosy nie posiadają praktycznie żadnych z trujących związków występujących w zwykłych papierosach. Oba typy papierosów łączy jedynie zawartość nikotyny, którą jednak w elektronicznym odpowiedniku można dowolnie regulować. Korzystając z e-papierosa do organizmu dostają się jedynie opary płynów występujące w clearomizerze. Oprócz wspomnianej nikotyny nie są one w tych dawkach szkodliwe dla człowieka. E-papieros jest w stanie całkowicie zaspokoić potrzebę palenia. Podczas korzystania z urządzenia nie dochodzi do procesu spalania. Nie występują żadne brzydkie zapachy oraz szkodliwy dym. Można palić praktycznie wszędzie bez żadnej szkody dla otoczenia.

Uniknij uczuleń

e-papieros - czy zdrowe palenie?

Elektroniczne papierosy w znacznej większości nie powodują żadnego rodzaju uczuleń. Poszczególne osoby mogą jedynie na reagować na wybrane składniki e-liquidu lub materiały, z których e-papieros jest wykonany. Podobnie wygląda jednak sytuacja podczas korzystania ze wszystkich produktów na rynku. W przypadku występowania łagodnych objawów uczulenia należy odstawić dane urządzenie lub wymienić je na model innego producenta. Takie same działania warto podjąć w przypadku cięższych objawów.

Przeciwwskazania

Korzystać z e-papierosów nie powinny: kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby uczulone na którykolwiek ze składników e-liquidu, osoby cierpiące na choroby układu krążenia, osoby niepełnoletnie. Odradza się także korzystanie z e-papierosów osobom, które nie paliły wcześniej tytoniu. Elektroniczne papierosy zaleca się głównie osobom chcącym zastąpić nimi tradycyjne palenie lub porzucić nałóg.