Użytkowanie e-papierosa

Codzienna eksploatacja

obsługa epapierosa

E-papieros, w odróżnieniu od tradycyjnych papierosów, jest urządzeniem nadającym się do wielokrotnego użytku. Z tego powodu wymaga on stałej, aczkolwiek prostej i niewymagającej dużej ilości czasu obsługi. Codzienne korzystanie wiąże się z koniecznością doładowywania baterii oraz regularnym uzupełnianiem płynu w clearomizerze. Uzupełnienie płynu w nowoczesnych clearomizerach zajmuje kilka sekund, a ładowanie baterii jest wygodniejsze niż w przypadku telefonów komórkowych. Ceny wszystkich elementów nie należą do wygórowanych oraz można je łatwo znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych. Zależnie od modelu, co jakiś czas zalecana jest wymiana grzałki w clearomizerze. Element ten ulega zużyciu w wyniku eksploatacji i ma wpływ na smak podczas e-palenia. Zakup tych dwóch rzeczy (grzałka i liquid) jest głównym wydatkiem, który muszą ponosić osoby korzystające z elektronicznego papierosa.

Wybór clearomizera i wymiana grzałek

wybór clearomizera do epapierosa

Clearomizery występujące w papierosach elektronicznych mogą różnić się pojemnością oraz ilością i położeniem grzałek. Do najnowocześniejszych zaliczamy obecnie clearomizery dolnogrzałkowe, ale na rynku dostępne są również wersje górnogrzałkowe. Uzupełnianie liquidu w przypadku tego typu urządzeń jest bardzo proste. Wystarczy odkręcić clearomizer od baterii i nalać płyn nikotynowy w szczelinę pomiędzy kanałem powietrznym a obudową. Po wlaniu odpowiedniej ilości liquidu (zgodnie z zaleceniami producenta) można z powrotem przykręcić clearomizer.

Odpowiednia obsługa

poprawna obsługa epapierosa

Podsumowując, koszty związane nawet z częstym używaniem e-papierosów nie są duże. Stała obsługa i konserwacja sprzętu jest bardzo prosta i nie wymaga wiele czasu. Dodatkowo większość producentów do sprzedawanych urządzeń dołącza instrukcje i zalecenia dotyczące ich obsługi. Warto się do nich stosować - będziemy mieli wtedy pewność, że urządzenie działa poprawnie. Wydłuży to także znacząco jego żywotność.