Zalety e-papierosa

zalety epapierosów

- Podczas palenia nie dochodzi do wdychania trujących substancji smolistych. Przekłada się to na brak uciążliwego kaszlu i problemów z kondycją fizyczną. E-papierosy w odróżnieniu od tradycyjnych papierosów nie wpływają negatywnie na węch i smak.

- Brak nieprzyjemnych zapachów i przesiąkniętych dymem ubrań. E-papierosy wydzielają wyłącznie bezwonną parę.

- Twoi bliscy, rodzina, znajomi czy współpracownicy nie są narażeni na bierne palenie. Wydzielany dym nie ma żadnego zapachu i szkodliwych substancji.

- Bielsze zęby, zdrowsza cera i włosy. Wydzielona para nie zawiera żadnych trujących substancji.

- Pomoc w rzuceniu palenia. E-papieros umożliwia stałe zmniejszanie zażywanych dawek nikotyny bez porzucania nawyku palenia.

- E-papierosy są w dłuższej perspektywie dużo tańsze od ich zwykłych odpowiedników. Większy wydatek czeka na palaczy jedynie podczas zakupu odpowiedniego sprzętu. Bieżąca obsługa i uzupełnianie płynu kosztują mniej od tradycyjnych papierosów.

Wady e-papierosa

wady epapierosów

- E-papierosy są stosunkowo nowym produktem na rynku. Zdarza się, że niektórzy producenci oferują mało trwałe i wydajne urządzenia.

- Wielu palaczy jest krytykowanych za korzystanie z e-papierosów w miejscach publicznych. Pomimo braku wydzielania trujących środków i przepisów zakazujących korzystania, w dalszym ciągu są one kojarzone z tradycyjnymi papierosami.

- Szkodliwość nikotyny – pomimo braku trujących substancji smolistych, czysta nikotyna także uzależnia.

- Brak jeszcze szczegółowych, medycznych badań nad e –papierosami. Jednocześnie dotychczasowe, nie wykazały ich szkodliwości dla zdrowia.